Styl industrialny we wnętrzach mieszkalnych

Styl industrialny we wnętrzach mieszkalnych

Styl industrialny lub przemysłowy szturmem wkroczył w ujęcie współczesnej architektury. Chociaż prawdziwy styl industrialny uzyskuje się adaptując hale, magazyny czy wnętrza fabryk na warunki mieszkalne, dzisiaj można je także utworzyć w sposób sztuczny.

Taki cel osiąga się, gdy powstają budowle, które w swoim założeniu będą przestrzeniami charakteryzującymi się stylem industrialnym, chociaż pozbawione są ducha czasu i wspomnień, z okresu, gdy były zakładem pracy. Można powiedzieć, że lofty, czyli otwarte przestrzenie zachowujące surowy klimat są dzisiaj bardzo popularne. Są to mieszkania niezwykle nowoczesne, w których aranżacje czerpią wprost z natury i zawierają barwy, które znamy z bezpośredniego otoczenia. Będzie tam królować naturalna cegła, beton czy drewno. Elementy dekoracyjne wykonywane są często z metalu. Mimo, iż brak tu przepychu w stylu glamour, to jednak można poczuć wyjątkowy klimat, który także można uznać za luksus. Lofty są wybierane najczęściej przez osoby wolne, niezależne. Otwarta przestrzeń odnosi się do ich wolności i samorealizacji.

Lofty, które zachwycają – prostota w nienagannym stylu

Charakterystyczna dla loftów jest rezygnacja ze ścianek wewnątrz mieszkania. Kładzie się nacisk na to, aby była to otwarta przestrzeń.  Często jedna ściana jest skonstruowana z cegły lub betonowej struktury. Aby zachować czystość i estetykę we wnętrzu, pomocne mogą okazać się środki do czyszczenia muru lub inne preparaty, które pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń i blokowanie osiadania kurzu. Mimo, iż na niektórych powierzchniach kurz jest niewidoczny, nie oznacza to, że go nie ma. Może tak być w przypadku betonowych ścian. Osadza się tak samo, jak na innych płaszczyznach. Dlatego warto systematycznie pielęgnować wszelkie powierzchnie, aby mieć pewność, że miesza się warunkach, które sprzyjają zachowaniu zdrowia. Jest to szczególnie ważne dla osób ze skłonnościami alergicznymi, dla których eliminacja kurzu jest priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *