Kłopot z małą łazienką

Kłopot z małą łazienką

Zbyt mała łazienka i problem z aranżacją? Zapewne wielu borykało się z takim problemem. Jednakże przy wielu inspiracjach i innowacjach, jakie są aktualnie dostępne można stworzyć całkiem funkcjonalne wnętrze. Należy postawić na funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Tak więc można nad pralką usytuować po sufit półki na środki do pielęgnacji ciała lub środki do prania. Przede wszystkim, należy tez zauważyć, iż w małych łazienkach częstym problemem jest brak okna. Wówczas trzeba dać w inny sposób ujście nagromadzonej parze wodnej. Zaparowane lustro, skraplająca się woda na płytkach i szybie prysznicowej – to właśnie efekt osadzania się pary wodnej. Współczesne technologie pozwalają tego uniknąć. Poza wentylacją są dostępne środki, które stanowią swoiste nanopowłoki. Ich działanie sprawia, iż woda i brud nie są absorbowane przez określone powierzchnie. Znacznie łatwiej jest utrzymać łazienkę w czystości. A jest to miejsce, w którym higiena odgrywa znaczącą rolę. W środowisku wilgotnym wirusy i grzyby szybko się namnażają. Stąd potrzeba troski o estetyczne i sterylne warunki w łazience.

Środek do czyszczenia fug. W trosce o zdrowie

Bakterie są niewidoczne gołym okiem, ale stanowią zagrożenie. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie odkażać najbardziej narażone powierzchnie. Specyficznym miejscem gromadzenia się brudu jest fuga, czyli spoiwo między płytkami. Na powierzchni fugi gromadzi się nalot, który jest idealnym siedliskiem dla bakterii. Jeżeli szybko nie pozbędziemy się nalotu, będziemy mieli do czynienia z zaschniętym brudem, który wygląda nieestetycznie i jednocześnie stanowi źródło różnego typu chorób. Specjalny środek do czyszczenia fug okazuje się być pomocny w walce z brudem. Szczególnie w małych łazienkach należy zwrócić uwagę na zakamarki, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Duże łazienki są wyposażone w okna, dzięki czemu możliwość zapewnienia dopływu świeżego powietrza są większe. Sprawniej można wywietrzyć pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *