Elewacja zewnętrzna. Jak uczynić z niej wizualny atrybut domu?

Elewacja zewnętrzna. Jak uczynić z niej wizualny atrybut domu?

Elewacja budynku zapewnia termoizolację oraz warstwę ochronną przed hałasem. Trzeba jednak przyznać, że najważniejszą funkcją jest podnoszenie wartości wizualnej domu. Nowoczesna elewacja to nie tylko jednokolorowy tynk. Współcześnie stosuje się także elementy ozdobne, które podnoszą estetykę budynku.

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie różnych struktur. Aby ozdobić nieco elewację można zastosować tynk mozaikowy. Jest on przystosowany do nakładania go na elewację zewnętrzną. Najczęściej tynk mozaikowy kładziony na gzymsach, filarach lub podmurówkach. Tynk ma charakterystyczną konsystencję niewielkich drobinek, które czuć podczas dotyku. Można go wykorzystać na określone części ściany, aby przełamać kolorystykę i strukturę. Tym bardziej, że tynk występuje w różnych odcieniach kolorystycznych.

W trosce o czystość elewacji budynku. Środki do czyszczenia elewacji mineralnych

W elewacji budynku ciekawym elementem zapewniającym drewno jest kamień naturalny. Można powiedzieć, że jest w nim coś tak niezwykłego i prostego zarazem, że stosując go w budownictwie można mówić o pełnym sukcesie. Obok kamienia dużym powodzeniem cieszy się także drewno. Kamień i drewno niezmiennie są wykorzystywane we współczesnym budownictwie. Ich kolorystyka jest na tyle uniwersalna, że pasuje do prawie każdego odcienia elewacji. Poza tym zastosowanie drewna lub kamienia daje oczywiste powiązanie z otaczającą nas przyrodą. Kamień jest tworzywem bardzo wytrzymałym.

Drewno przy odpowiedniej impregnacji także służy przez wiele lat. Odporność na czynniki zewnętrzne, jak opady atmosferyczne jest w przypadku doboru surowców na elewację kluczowe. Często stosowanym materiałem do ozdoby elewacji jest klinkier, czyli wypalana glina. Bez względu na to jaki surowiec zostanie wybrany, warto zwrócić uwagę, aby elewacja była elementem spójnym i harmonijnym. Ponadto odpowiednie czynności pielęgnacyjne pozwalają na usuwanie zabrudzeń i dzięki temu elewacja długotrwale wygląda tak jak pierwotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *